Poštovani doktore,
    moliia bih za savet, imam 45 god, imam problema sa povišenim krvnim pritiskom koji mi stalno varira, pritisak mi je 140 sa 90, na promenu vremena, mesečne menopauze 170 sa 100. EKG uredan.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 08. 12. 2008.
    • Prvo trebate postovati nekoliko pravila. Krvni pritisak se meri nakon desetak minuta sedenja.Uvek ispravnim aparatom od strane osobe koja zna da meri.Samo ako merenje u kucnim uslovima pokaze svakodnevno povisene vrednosti moze se govoriti o arteriskoj hipertenziji i samim tim i o potrebi za lecenjem...