Poštovani,
    kardiolog mi je dijagnosticrao blagi mitralni prolaps, ergometrija je pokazala izvrsnu kondiciju, no meni srce uredno zatitra nekoliko puta poslije nogometa kojim se bavim već 20 ak godina, 29 mi je godina i nikad nisam imao problema, ni ovo mi ne predstavlja veliki problem ali zna biti neugodno. Inače sam dosta pod stresom u posljednje vrijeme, doktor kaže da je to vjerojatno i zbog toga. Propisao mi je malu dozu beta blokera ali ja ne želim to piti. Mogu li se ti titraji (ES) izliječiti beta blokerima, ili će sami od sebe nestati kad nestane i stres. Mrzim samog sebe zbog takvog stanja, nekada sam igrao nogomet po tri sata nevno, a sada se već pomalo plašim i jednom tjedno.
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 11. 2008.
    • Važan podatak koji nisi naveo je koliko traje to,,titranje srca"..da li je to par sekundi ili nekoliko minuta. Ako je trajanja nekoliko sekundi to zaista ne bi trebao da bude problem..ako traje duže bilo bi dobro uraditi holter ekg ili uraditi ekg u momentu kada imaš osećaj lupanja srca..to naravno nije lako postici..u svakom slučaju mislim da nema mesta panici a pogotovo ne tome da mrziš samog sebe..