Poštovani,
    u poslednjih nekoliko meseci imam ubrzan rad srca u mirovanju 100-110 otkucaja u minutu. Već dugo godina pijem verapamil 40mg ujutru, ali sam zbog ovoga pojačala dozu za još 40mg uveče. Pošto planiram trudnoću moja doktorka (kardiolog) mi savetuje da prestanem da ga pijem. Plaši me da mi se stanje ne pogorša.
    Koliko je verapamil štetan u prvom tromesecju trudnoće?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 26. 11. 2008.
    • ono što ostaje nejasno da li su radjeni hormoni štitne žlezde?Što se tiče uzimanja lekova u prvom trimestru trudnoće naravno da treba izbeći svako uzimanje leka osim ako nije krajnje neophodno.Što se tiče verapamila on je jedan od lekova koji se već dugo godina preporučuju pacijentkinjama i u stanju trudnoće.. Za početak razjasni mogućnost pojačanog rada štitne žlezde-simptomi su obično ubrzan rad srca,znojenje dlanova tremor ruku ,gubitak telesne mase,prolivi...