Poštovani doktore,
    već nekih mesec dana prilikom dodira na grudnu kost sa desne strane (u sredini, ali više sa desne strane) osećam tupi bol. Išla sam kod doktora, kaže da me boli zbog šumova na srcu.
    Šta da radim? Da li treba da idem rendgen srca i pluća?

    Odgovoreno: 23. 11. 2008.
    • Bol u predelu grudne kosti nema nikakve veze sa šumovima na srcu. Bol može da se javi kao posledica zapaljenja rebarne hrskavice ili ukoliko ste imali neki udarac u taj predeo. S obzirom da bol traje već mesec dana preporučio bih Vam da se ipak javite opet lekaru (nekom drugom) da Vas i on pogleda pa da proceni da li je potreban rentgenski snimak.