Poštovani doktore,
    Moja majka ima problema sa visokim krvnim pritiskom, već 8 godina i većinu tog perioda, redovnim uzimanjem lijekova i povremenom promjenom istih, održava pritisak u normalnim vrijednostima! Medjutim u zadnje vrijeme javlja konstantno povećanje pritiska u toku sna i to u periodu od 4 do 5 časova ujutro! Ovakvo stanje se zadržalo i pored promjene lijekova i načina ishrane!
    Unapred mnogo hvala

    Odgovoreno: 19. 11. 2008.
    • Ostaje ne jasno na koji način ste to ustanovili. Da li joj merite krvni pritisak noću ili ima neke tegobe zbog kojih se budi noću. U svakom slučaju ako su vrednosti krvnog pritiska viši noću, onda treba da poveća večernju dozu leka.