Moj otac je ima 53 godine, i prije sedam godina je imao Akutni infarkt miokarda. Od tog infarkta on je koristio tablete Corvitol 50 mg 1x1 ujutru i Andol, Atoris, Nitrolingual spray pp .U zadnje vrijeme osjeća gušenje, otežano disanje i brzo zamaranje. Ima normalan pritisak i rad srca. Nalaz masnoće je taakode bio uredan. Radio je koronografiju, dvosudna bolest konorarnih arterija, LAD 75% proksimal, i RCA 85%proksimal. S tim da mu je sadašnji doktor isključio Corvitol, pa me zanima da li treba prestati sa uzimanjem tih tableta s obzirom da sam saznala da njihovo ne uzimanje može imati loše posljedice.
    Hvala

    Odgovoreno: 19. 11. 2008.
    • Ukoliko je nastala manifestna srčana slabost sa zastojem na plućima ima smisla da se ovaj lek isključi a da se uvede diuretik (lek koji podstiče izmokravanje). Prava procena da li je to tako ili ne se dobije internističkim pregledom i Rtg srca i pluća.