Poštovani,
    Imam 33 godine. Trčim rekreativno (svako drugi dan po 1 sat ) sa pulsom do 150 otkucaja mjereno pulsimetrom. Puls u mirovanju mi je 46. Krvni pritisak jutro i veče 120/80, a u toku dana zna ići do 135/140 sa 80/85.
    Molim Vas, koje mi preventivne ljekarske preglede preporučujete.. Da li je ergometrija isto što i Stres ehokardiografija..

    Odgovoreno: 19. 11. 2008.
    • Nemate indikacija ni za ergometriju niti za stres eho..Vrednosti krvnog pritiska koje navodite su sasvim O.K. Puls 150/min u toku fizičkog napora nije znak bolesti već normalna reakcija organizma. Ostaje samo nejasna frekfenca u mirovanju od 46/min. Jedan Ekg bi verovatno razjasnio o čemu je reč..