Poštovani profesore,
    prije dve godine imam preležanu upalu miokarda, pa Vas molim da mi objasnite KARDIOLOŠKI NALAZ od prije tri meseca: EKG-sin ritam, šiljati, simetrični T u V4-V6. EHO: EF 53%, zalisci lako sklerotični, trag MR. Zid LV zadebljao1,2-1,3 sm. Perikard zadebljao, nema perik. izliva.

    Odgovoreno: 17. 11. 2008.
    • Po ovome opisanom moglo bi se reci da je Vaše srce očuvano,naročito ako nemate nikakve tegobe i dobro tolerišete umerene fizičke aktivnosti.Što se tiče visokih i šiljatih T talasa oni nekad mogu biti poledica hiperkalemije(povišene koncentracije kalijuma u krvi)ali to nije aposlutno pravilo.Sve u svemu na osnovu predočenog bih rekao da imate razloga da se osećate kao zdrava osoba.