Poštovani doktore,
    moja dijagnoza je PMZ sa regurg. 2+. Prije 15 dana imala sam stomatološku intervenciju popravku zuba i čišćenja kamenca, i desni su mi dosta krvarili. Zahvat je trajao dva sata, sat prije uzela sam profilaksu Amoksicilin 2 gr, i četiri sata poslije zahvata još 2 grama. Sada, 15 dana poslije, imam simptome nazeba, nos mi curi, hladno mi je, temperatura je oko 36,9/9 do 37 i to traje već dva dana, pa me zanima da li sam malo hipohondrična ili je moja zabrinutost ipak opravdana.

    Odgovoreno: 17. 11. 2008.
    • tvoj nazeb sigurno nema veze sa prolapsom zadnjeg mitralnog kuspisa.Uzela si profilaksu i to je bilo dovoljno.Ako tegobe budu i dalje prisutne javi se svom lekaru ..ako proceni da treba dobićeš još antibiotika i to je sve..