Imam 21god. Ponekad imam povišen krvni pritisak 140-90, 150-90,130-85.... bio sam više puta kod lekara i uradio sam "milion" ispitivanja i ništa mi nisu rekli, a je gotovo stalno čujem lupanje srca i osećam kako mi puls radi gotovo uvek  Gde god pipnem na sebi! Naročito kad stojim ispred ogledala, onda vidim kako mi pulsira kod grudnog koša i na vratu kod vilice! Kada treniram osećam kako mi jako lupa srce, ali valjda je to normalno!? Ne znam Šta da radim, plaŠim se !!! Ovo traje već godinu dana i ne znam šta više da radim!!!???

    Odgovoreno: 17. 11. 2008.
    • Pomenute vrednosti krvnog pritiska koje spominješ nisu dov oljne da bi se reklo da imaš dijagnozu povišenog krvnog pritiska.Puls do 100/min se uslovno može smatrati normalnim,naročito ako je reč o osobi preplašenoj za svoje zdravlje.Pulsiranje na vratu u ležećem stavu se može smatrati normalnim ali u stojećem ne.Mislim da bi sa jednim detaljnim internističkim pregledom razrešio sve svoje dileme.