Poštovani,

    Zbog otežanog disanja, groznica, gubitka cirkulacije i nepodnošljivosti fizičke aktivnosti, napravila sam sve pretrage srca koje su bile uredne. Prije nekoliko dana sam napravila Msct koronarografiju te sam dalje naručena na ergometriju. Ima li potrebe da napravim ergometriju, obzirom da je ct koronarografija ipak detaljnija? Također me zanima postoji li mogućnost da nalaz ne bude uredan, iako su drugi nalazi uredni?

    Hvala,

    S poštovanjem

    Odgovoreno: 26. 01. 2024.
    • Poštovana,

      Nisam upoznat detaljno sa Vašim slučajem ali obično se MSCT koronarografija radi kao krajnja dijagnostička procedura, nakon EKG-a, ultrazvuka, holtera, ergometrije.

      Vjerovatno je nalaz koronarografije uredna, te su kolege u nedoumici i žele da vide kako se Vaše srce ponaša tokom fizičke aktivnosti obzirom da je ne podnosite, a ako je koronarografija uredna ne vide razlog zašto ne bi podnosili napor. Tokom ergometrije će Vas staviti pod fizičko opterećenje i posmatrati srčanu funkciju pod opterećenjem.

      Srdačan pozdrav,

      dr Dakić OB New Hospital

      Novi Sad