Kardiovaskularno zdravlje Pozdrav, imam 30 godina i imam troje djece (6 godina, 3 godine i 8mjeseci najmlađi). U zadnje vrijeme precesto osjecam pritisak u prsima i kratkocu daha, koji me znaju pogoditi cak i kad ležim. Stalno su mi hladna stopala i prsti na rukama, nekad osjecam i trnce. Bolovi u ramenima i leđima su skoro pa stalni. Desni mi krvare, ne samo kada obavljam oralnu higijenu vec i kad ne radim nista (osjetim krv u ustima). Ponekad imam osjecaj da mi srce ubrzano i nepravilno lupa, ujutro kad se probudim i nekada preko dana imam osjecaje mucnine (nisam trudna) bez povracanja. Zadnji 2-3 dana osjetim bol na podrucju zeludca i nakon toga tesko hvatam zrak. Vise imam potrebu za spavanjem nego prije. Moja doktorica je ujedno i rodbina pa kaze nije to nista, napravi osbovni pregled i to je to. Sto mi je ciniti?

    Odgovoreno: 10. 01. 2024.
    • Poštovana,
      Savjetujem da se javite na pregled kod ljekara opšte prakse ili kardiologa, tu dobijete savjet na osnovu pregleda i detaljne anamneze šta od dijagnostičkih pretraga da obavite, te na kontroli sa istim ljekarom diskutujete koji su dalji koraci.

      Srdačan pozdrav,
      dr Dakić

      OB New Hospital, Novi Sad

Komentari na pitanje: #220718

    • Jelena Bosančić 10. 01. 2024.

      Pozdrav, što mislite da bi to moglo biti i smatrate li da postoji problem? Hvala.