Postovani doktore, Vec cesce puta mi se desava da moj puls je povisen i da me to iritira, a ujedno imam uzasnu zeludacnu kiselinu. Dali je to tazlog mog povisenog pulsa ili nesto drugo i dali je normalno imati povisen puls bez razloga, jer mi je srce pregledano pre godinu dana i sve je bilo u redu ili moze biti hormonski posto mi se cesto desava pred menstruaciju ili vec sta drugo. Imam 35 god. i zivim u ludoj zemlji gde nemogu tek tako da dodjem do doktora, a kamoli do nekog ispitivanja unapred hvala vam Lela.

    Odgovoreno: 10. 05. 2008.
    • I povišen puls i pojačano lučenje želudačne kiseline mogu biti simptom istog faktora: nervoze. Ako to prepoznate kod sebe, onda je bolje tretirati emotivni status i stres a ne njegove posledice na želucu i srcu. Mladi ste i Vaše srce je sigurno zdravo.