postovani! imam 28 godina, i od kako znam za sebe imam tahikardije, (u stanju mirovanja 90 otkucaja) nalazi su svi uredni (shtitna, malokrvnost, ekg, ultrazvuk), neki od doktora smatraju da je prolapsis mitralne vulve problem, dok drugi da je njegova duzina zaista zanemarljiva da bi mogla izazvati ubrzan puls. TAko da nikad nijesu otkrili o cemu se zapravo radi, da stvar bude "gora"prije 3 godine, zaradila sam koksaki virus, nemam ostecenja na srcanom misicu, medjutim potpuno sam od straha zbog tih tahikardija postala veoma fizicki neaktivna, cak se ne "bavim" ni setnjom, izbjegavam svaku vrstu napora, cak i najmanjeg, sto me dovelo do toga, da kad idem do toaleta, srce kuca kao da sam na shprintu, moje pitanje je, da li je moja fizicka neaktivnost uslovila jos vece tahikardije, i kako da se vratim u normalu a da ne strepim da ce mi srce "izaci na usta"??? hvala!

    Odgovoreno: 10. 05. 2008.
    • Krenite lagano sa vežbanjem sa dobrim i strpljivim trenerom, najbolje za aerobik. Dok se Vi sami ne uverite da se možete slobodno tretati i baviti sportom, voziti bicikl, niko Vas u to neće ubediti. Kondiciju ćete sticati mesecima, onda je pažljivo održavajte.