Poštovani doktore Perisicu imam 38 godina i vec 5 godina bolujem od povisenog krvnog pritiska kada nisam pod terapijom 160.-120 uradena mi je detaljna analiza na endokrinologiji svi nalazi uredni uz srca pokazuje uvecanje leve komore 110 gr moram da napomenem da mi je majka umrla sa 53 god od hemoralgije, a otac u 62 g od infarkta dali moja bolest moze da bude povezana sa naslednim faztorom majka sam troje dece treca trudnoca je privedena kraju pre vremena zbog pritiska i jos mi samo odgovorite dali norvasck od 10 mg pijem svaki dan moze da se uzima duzi vremenski period ili i je potrebna promena lekova norvask mi regulise odlicno pritisak da on bude 120-75,135-85 hvala

    Odgovoreno: 10. 05. 2008.
    • Vaš krvni pritisak MORA biti niži od 140/90mmHg, sve ostalo je jako opasno i Vaše srce već ima posledice  tj. uvećanje leve komore (verovatno se misli na zadebljanje zidova leve komore). Moguća je nasledna komponenta u Vašoj hipertenziji ali to uopšte nije važno. Kako Vam Norvasc reguliše pritisak,
      uzimajte ga redovno