Zanima me kolike su sanse da se osoba od 29 godina oporavi od dilatativne kardiomiopatije miokarditisne etiologije i da li postoji sansa da se ta osoba ponovo bavi sportom?

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Ako je došlo do razvoja dilatativne kardiomiopatije i ako je ejekciona frakcija pala ispod 35%, takvo srce se ne može vratiti u normalu. Sport u smislu blage rekreacije da, ali nikako vrhunsski ssport ili ozbiljne fizičke aktivnosti.