Rodjena sam 1958.g. Od 12 godina sam bila pod terapijom zbog sideropene anemije na VMA (dr Tukić, dr Tavčar). U februaru 2003.g sam operisala kamen u desnom bubregu koji je ostao u funkciji. Do jula iste godine sam se ugojila 20kg a eritrociti su mi od tada do danas došli na 7.250.000 sa tendencijom rasta. Naravno, šećer mi je 13, pritisak 190/115, budim se sa pulsom 123. Uz strahovitu glavobolju i nagonom za povraćanje. I nema rešenja. Na terapiju ne reagujem. Jedino mi pomogne kada mi na Urgentnom izvade 200g krvi. Nekih dva meseca sam mirna. Pijem Concor, Tritace i diurektike. Imate li neku ideju?

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Maksimalne podnošljive doze lekova koje ste nabrojali. AKo znate da Vam vadjenje krvi pomaže, recite Vašem doktoru kao ideju, da to raditre na mesec dana, možda bi stabilizovalo Vaš pritisak. Ako su eritrociti 7.250.000 to možete raditi bez problema.