Poštovani, moja majka boluje od hipertenzije. Ima 51 godinu. Prilikom poslednjeg laboratoriskog pregleda mokraće pronađene su belančevine. Interesuje me da li to ima neke veze i koju terapiju treba da uzima?

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Bubreg je jedan od ciljnih organa u hipertenziji i proteinurija (prisustvo belančevina u mokraći) je jedan od znakova oštećenja bubrega. ALi, ako nema znakova oštećenja drugih organa (uvećanje srca, promene na očnom dnu) predlažem da konsultujete nefrologa i da ponovite analizu. Važno je i koliko se dnevno belančevina se izgubi urinom.