dijagnostikcki nalaz:U toku Holter monitoringa registruju se ukupno 95976 srcanih kontrakcija u sinusnom ritmu.SVES je bilo 478 pojedinacnih 12 puta po tipu bigeminije ili 13 puta trigeminije.Maksimalni puls je 134|min a minimalni je 46 Promene u ST seg. nema Ergonometrija:Za vreme testa FS se kretala od94/min do171/min aTA od pocetnih130/90mmHg do 160/100mmHgTokom opterecenja bez smetnje u provodjenju.u opterecenju retke VES. EKG u miru stijeci polozaj sinusni ritamFr 94/min bez znakova za ishemiju i leziju miokarda. Na ne dostignutom stepenu opterecenja uz prebacenu sub .max.frekvencu ne registruju se sigurni znaci koji ukazuju na umanjene koronarne rezerve.Neadekvatna hronotropna rezerva srca Test NEGATIVAN.Terapija:PROPAFEN150mg.2puta po 1 na dan .Interesuje me dokle ce trajati ova terapija koju koristim vec dva meseca .tegobe su smanjene mada jos osecam male smetnje.Treba jos da uradim ultra zvuk gornjeg abdomena,gastro pregled uredan.Molim vase misljenje

    Odgovoreno: 02. 05. 2008.
    • Moje mišljenje da bi terapija supraventrikularnih poremećaja ritma mogla biti i manja ukoliko nemate posebne tegobe. Konsultujte se sa lekarom oko smanjenja terapije