Postovani dr.Perisicu! Bolujem od povisenog krvnog pritiska vec dvadeset godina, trenutno pijem Monopril 20mg ujutru, Nebilet 1/2 ujutru, Lerkanil 5mg uvece i po potrebi Lorazepam 3mg. Posle uzimanja terapije uvece u kasnim satima pritisak mi se poveca sa uznemirenjem srca i skokom pulsa koji ide i do 130. Dali je potrebno da menjam terapiju da bih ublazila ove tegobe koje mi sve vise smetaju. Unapred vam se zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 02. 05. 2008.
    • Možda bi trebalo dodati večernju dozu beta blokatora (u ovom slučaju to je Nebilet) ili ga uzimati tako da njegovi efekti budu izraženiji uveče a Lerkanil pomeriti prema popodnevnoj terapiji.