Dobro vece.Mama mi boluje od visokog pritiska.Isla je na multislajsni skener u Beogradu i nadjeno joj je suzenje od 20%-35%na nekim delovima koronarnim sudovima.Doktorka kaze da to ne zahteva koronarografiju koja joj je ranije bila zakazana i da joj stent za sada nije potreban.Medjutim preporucila joj je da se urade neke analize krvi da se vidi da li ima nesto u krvi sto joj stvara te fibrozne plakove.Mene sada zanim kakve su to analize i sta se to u krvi trazi?Hvala puno na svemu :)

    Odgovoreno: 02. 05. 2008.
    • Traži se da se uradi lipidni status i da se odrede nivoi: holesterola, triglicerida, LDL holesterola i HDL holesterola. Ako se nađu patološke vrednosti to povećava rizik za koronarnu bolest i zahteva izimanje lekova za njihovo smanjenje