Postovani doktore imam 23 godine, od prosle godine imam sinus tahikardiju.sve sam preglede radila i sve uredu-osim sto imam priraslice i zadebljanje na srcu posledica virusa.Stalno se zamaram,ne mogu uz stepenice,uzbrdo-srce mi lupa od 90 do 120 otkucaja.Cim nesto pojedem mene gusi i dobijem lupanje.pritisak mi ide gore dole od 90-60 na 130-90 i sve tako.Stitna zlezda uredu,holter,ekg,krvna slika,mokraca,ultra zvuk abdomena uredu.Pijem propranolol 2x1/4.Pila sam eglonil 3x50mg i lorazepam 3x1 mg i tad mi je bilo dobro,ali mi je kardiolog ukinuo te lekove i odma mi se stanje pogorsalo.Kazite mi sta da radim-iz kuce ne mogu da izadjem od aritmije,gusenja itd.U bolnici sam imala 150 otkucaja i dat mi je ceo propranolol,Probala sam presolol ali mi ne pomaze.Neznam vise sta da radim.Kazu da eglonil moze da me unisti jer nisam radjala,a lorazepam da on izaziva zavisnost.Probala sam ksalol,bromazepam,seroxat,rivotril i nista mi nije pomagalo.neznam sta da pijem vise za taxikardiju i pritisak da bi se nekako doveo u normalu da ne seta gore dole.Ruke i noge su mi konstantno hladne.Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 02. 05. 2008.
    • Lekove Vam mora propisivati lekar a ja Vam mogu dati samo moje mišljenje a nikako isključivi stav.
      Frekvencu osim beta blokatorima ( Inderal, Presolol) možete kontrolisati i verapamilom (Vepamil, Verapamil, Isoptin) ili prolekofenom (Propafen). Iz Vašeg pitanja nemam utisak da je pritisak problematičan. Zavisnost se razvija nakon dugotrajnog uzimanja lekova i daleko ste od te mogućnosti kada su u pitanju lekovi poput Lorazempama. Ruke i noge mogu biti hladne kao sporedni efekat terapije Inderalom.