Postovani doktore, Nekoliko godina unazad imam povisen pritisak koji se krece u rasponu od 90-100 za dijastolni dok je sistolni pritisak do 150 mmHg. Moj lekar mi je dao da pijem pola tablete dnevno od 5mg Concor-a. Sistolni pritisak se normalizovao (do 130) ali je dijastolni pritisak i dalje visok (do 100). Da li bi terapija trebala da se koriguje i sta biste preporucili? Imam 27 godina i bez drugih zdravstvenih problema.

    Odgovoreno: 28. 04. 2008.
    • Mora se povećati doza prvog leka a po konsultaciji Vašeg lekara dodati i drugi lek u terapiju (ACE inhibitor ili antagonist kalcijuma). izbegavajte slano i gazirano