Poštovani!Imam 33 god., gojazna sam, dijagnoza je: blok desne strane Hissovog snopa, deprersija ST segmenata do 1mm i amplatirani T talasi i hipertrofija leve komore - početna, i hipotiroza.pijem ujutru i uveče po pola presolola i pola zorkaptila, tivoral i po potrebi demetrin.Holesterol je u normali, ali su trigliceridi 2,94.Pijem omega 3 ,ali mi od njih pritisak jako padne.u poslednje vreme čak i bez omega 3 pritisak mi je na blizu npr. 110 sa 90 ili sada baš 106 sa 86.Koliko je normalni razmak izmedju si i dia pritiska, i šta tada uraditi.Doktorica tvrdi da terapiju treba da uzimam bez obzira na stanje pritiska. Šta vi mislite?hvala

    Odgovoreno: 28. 04. 2008.
    • Slažem se da trebate uzimati terapiju stalno. Blok desne grane vAS NE UGROŽAVA, DEPRESIJA st SEGMENTA JE U SKLOPU BLOKA grane, hipotireozu morate lečiti. Probajte i da redukujute težini, znam da je to najteže. Razlika između pritisaka nije važna, bitno je da donji ne prelazi 90mmHg a gornji
      140mmHg.