28.03.2008 g. upućen sam na Kliniku za kardiohirurgiju Kliničkog centra Srbije, na osnovu dijagnoze: Angina pectoris stabilis. HHypertensio arterialis. Hiperlipidaemia. Operisan sam 08.04.2008 g.: ( izvod iz otpusne liste ): Cirkulacio extracorporalis. By pass aortocoronarius NoIII cum graft autovenosum ( Ao-LAD, Ao-OM1, Ao-RCa ). Drainage mediastini No I et hemithoracis I.sin.NoI Skinuti su konci 24.04.2008. Preporučena je rehabilitacija u nekom od centara za rehabilitaciju. Kada ću dobiti mogućnost odlaska je vrlo neizvesno! Šta do tada? Fizioterapeut mi je naglasio važnost fizičke aktivnosti, ali šta to praktično znači nije mi sasvim jasno. Kako i gde mogu dobiti preporuke o vežbama, koje bi mogao da primenjujem do eventualnog odlaska u neki centar za rehabilitaciju?! Unapred hvala!

    Odgovoreno: 28. 04. 2008.
    • Rehabilitacija posle kardiohirurške operacije počinje odmah po operaciji. Naučili su Vas vežbe disanja koj imaju za cilj da se oslobodite sekreta u plućnom stablu.  Do poziva u rehabilitacioni centar upražnjavajte hodanje kao osnovnu fizičku aktivnost a za preporuke se obratite Institutu za rehabilitaciju u Niškoj Banji, mislim da njihov telefon postoji negde na ovom sajtu.