Postovanje,htela bih samo da Vas pitam par stvari....Moja je mama (1954) imala infarkt miokarda 25.02.2008. i posle toga su joj ugradjena 2 stenta, zatim se posle toga desavalo mnogo sto sta.Tj tromb je kretao nekoliko puta pa se jedan od stentova zapusio itd... Napokon joj je ugradjen ICD 18.04.2008. i 22.04.2008. je pustena kuci.Dobila je lekove koje treba da prima i za sada joj je preporuceno mirovanje i skidanje konaca za par dana.Htela sad da Vas pitam kako bi ona trebala da se ponasa sa tim ugradjenim kardioverter defibrilatorem.Na sta trebamo da obratimo paznju. Posto ona inace ima nizak pritisak pa me, takodje, zanima kakvu ishranu treba da primenjujemo.Sta da vise jede,sta treba da izbegavamo.Neke opste smernice oko ishrane ili neku literaturu gde bih sve to mogla da procitam.Hvala Vam unapred.Natasa Znaci neke smernice oko zivota kao i ishrana .Hvala jos jednom

    Odgovoreno: 28. 04. 2008.
    • Razlog za ugradnju stentova su bile promene na krvnim sudovima srca koje su i dovele do infarkta. Na žalost, infarkt je dosta oslabio srčani mišić, tj.promene pogoduju stvaranju malignih poremećaja ritma kao što se ventrikularna tahikardija i ventrikularna fibrilacija pa je zbog toga ugradjen kardioverter defibrilator. Ne sme prolaziti kroz polja jakih elektromagnetnih talasa znog aparata a što se tiče ishrane, manje soli,
      dosta voća i povrća, antioksidansi.