Poštovani doktore, zovem se Ivana i imam 31 godinu. Naime, pre 3 godine urađen mi je UZ srca, EKG, nosila sam holter i sve je bilo u savršenom redu, to sam radila iz razloga što sam osećala gotovo stalno preskoke srca. Međutim, na kraju se ispostavilo da je u pitanju žučna kesa prepuna kamenčića koja je gurala želudac a želudac podizao dijafragmu koja je gurala i pritiskala srce. Profesija kojom se bavim zahteva sedeći položaj odnosno rad za kompjuterom. Sve je počelo od bolova u vratu gde su mi ustanovljene degenerativne promene na vratnom pršljenu a zatim sam počela povremeno da osećam bockanje-probadanje u predelu srca, ne tako često, ali otprilike kad duže sedim, u periodu mesečnog ciklusa, pri promeni vremena....Bockanje prestaje kad se razdrmam i odradim vežbe razgibavanja i uz to ide kratkotrajna iznenadna vrtoglavica bez mučnine, povraćanja... Moje pitanje je da li su ove tegobe proizašle od vrata ili je u pitanju nešto drugo? S postovanjem.

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Poštovana Ivana, sa godinama koje imate nema razloga za organsku srčanu bolest. Tegobe koje ste imali su bile posledica oboljenja drugog organa. Koristite sve pogodnosti koje pruža savremena tehnologija: masažere, anatomske stolice...i, naravno odvojte što više vremena za vežbanje.