Postovani doktore. Majka mi je 58 godina i primljena na reanimaciju zbog gusenja i kasljanja radi observacije moguce emb. pluca,zatim premestena na koronarnu jedinicu a zatim na odelenje.Otpusta se oporavljena na dalje kucno lecenje. EKG:sinusni ritam fr 80 u min.,QRS 102 msec i 77 stepeni,QS u v1-4aplatiran T u V5-6 TA: 105/65-130/80 mmHg.D-DIMER:155 ng/ml. RTG PULMO ET COR: Senka denog srca naglasena.Nama znakova infiltracije niti izliva.Uredan nalaz na aorti. Zavrsna Dijagnoza : Cardiomyopathia dilativa decomp.VES Sy bronch.chr.-egzacerb.Nicotizmus.Embolio pulmon.io CMP chr. decomp..Nakon izlazka iz bolnice obavljen ultrazvuk srca i zakljucak prosireno srce i oslabljeno.Rekli su da je mozda potrebna Operacija,kontrola kod kardiologa je za tri meseca.Interesuje me kakva je bolest i koja operacija.Lekove koje uzima:HD rezim,caps Isosorb ret 1-1-0,caps Durofilin ret 250 2x1,tbl Amiodaron 1x1,tbl Midol 300 0-1/2-0,tbl Sicum 4 1/2 iza rucka. Unapred hvala S postovanjem.

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Oboljenje koje je prisutno kroz dijagnoze Vaše majke je uvećanje srca nepoznatog porekla uz oboljenje pluća. Morala bi da prestane da puši, da izbegava slano i puno tečnosti. Ne znam koja operacija kada se u dijagnozama ne pominju ni angina pectoris niti valvularna mana.