Postovani doktore moja dijagnoza je : Arrhythmua extrasystolica ventricularis , Adhesiones pericardialis, Pyelonephritis chr. ,Euthyreosis, rezultat Holter monitoringa je da je registrovan sinusni ritam frekvencije70/min. sarasponom od minimalnih 42 tokom sna do max. 133 tokom dana, Max. RR interval 1562 msec.Povremeno je registrovana sinusna aritmija i pauze posle VEs od kojih je najduza 1550 msec. Registrovano je 6704 pojedinacnih,monomorfnih VES, 14epizoda ventrikularne bigemije i 289 epizoda ventrikularne trigeminije,jedna SVES.Holter je radjen posle prelaska terapije sa Amiodronom [45 dana po 1 tableta od 200mg. bez prekida ] na Propafen 150 mg. [ 1+1+1 1/2 i Lexilium 2 x 1 od 3mg. ] a pod Amiodaronom sam imao 11299 VES ,6 pojedinacnih SVES. Max. RR interval 1590 msec. i 7 pauza koje su rezultat nagle promene frekvencije.Moje tegobe traju vec 11 godina, promenjeno mi je vise terapija a poslednja je sa Propafenom.Za to vreme sam postepeno gubio na tezini pa sada imam 51 Kg. na mojih 189 cm. visine.Vise puta sam ispitivan u KBC Kragujevac na Kardiologiji, Gastrologiji,Centru za endokrinologiju,dijabetes i bolesti metabolizma, doktori su mi rekli da osim problema sa srcem meni nije nista i da su mi svi rezultati u ganicama normale !!??Ovako mrsav i fizicki na ivici osnovne funkcionalnosti ne znam da li ima nade da se moje zdravstveno stanje popravi i kako ? Imam 47 godina i na poslu sam zahvaljujuci neshvatljivo velikom razumevanju kolega za sta sam im prezahvalan.Bolovanje mogu da dobijem samo dok sam na bolnickom lecenju [kada se stanje pogorsa a to je bar 2 puta godisnje] a kazu mi da za invalidsku penziju ne ispunjavam niti jedan uslov.Neznam vise sta da radim jer je ovako vise neizdrzljivo?Molim vas da me uputite sta da radim , unapred hvala!

    Odgovoreno: 28. 04. 2008.
    • Možda bi pregled na Institutu DEDINJE na kabinetu za elektrofiziologiju doneo neke rezultate u pogledu identifikacije uzroka odakle Vam potiču ekstrasistole. Kontaktirajte dr ANgelkova i dr Vukajlovića na DEDINJU da Vam zakažu pregled.