Poštovani,
    Mom ocu je dijagnostikovan karcinom pluća. Da li bi mi pojasnili pojam "adenokarcinom linfagnioznom karcinomatozom bronha"? Dijagnostikovana promena je veličine 109mm. Početo je sa hemoterapijama, jer je procenjeno da je operacija visoko rizičan. Pošto je promena znatne veličine, da li to znači da je u odmakloj fazi? Šta možemo da očekujemo?
    Zahvaljujem.

    Odgovoreno: 24. 11. 2008.
    • Odustajanje od operacije novodijagnostikovanog karcinoma se može desiti u dve situacije. Prva je mogućnost lošeg opšteg stanja pacijenta zbog čega je procena da organizam ne bi podneo operaciju i kompletan postoperativni tok. Druga mogućnost je naravno odmakao stadijum bolest. U tom slučaju zaista nema smisla nikakva operacija. U svakom slučaju najbolje objašnjenje možete dobiti od lekara koji je učestvovao u donošenju takve odluke.