Poštovani,
    imam 27 godina. Pod velikim stresom sam već nekoliko meseci, ali u poslednjih mesec i po se to odražava na moje zdravlje. Počelo je sa pritiskom u grudima (uradjena kks i propratne analize - sve u redu, zatim hormoni štitne žlezde - takodje u redu), da bi se pretvorilo u neke blaže oblike panike... Ono što mene zanima je s obzirom na to da pijem kontraceptivne pilule već skoro 3 godine (promenila sam vrstu i napravila mesec dana pauze, a pritisak u grudima se pojavio baš u toj pauzi), kako da znam da mi je sve u redu s plućima, odnosno da budem sigurna da taj pritisak nije posledica nakupljanja tečnosti ili neke upale pluća (slušala su me 2 lekara i kažu da je sve čisto, ali ja nekad noću kad se probudim čini mi se da čujem nešto)? Kada bi znala da se to ne može promašiti u dijagnozi ili da ne može da se krije mesec dana bez pogoršanja mog stanja, mogla bih lakše da kontrolišem svoje strahove...
    Kako na najlakši način da se umirim i utuvim sebi u glavu već jednom da nemam, recimo vodu u plućima i da su u strahu velike oči...
    Hvala, pozdrav.

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Vrlo jednostavno...rentgenskim snimkom će te odkloniti svaku sumnju. "Voda u plućima" se jako dobro vidi na ovom snimku..odnosno na Vašem snimku se verovatno odlično neće videti.. jer po svemu što pišete rekao bih da je u pitanju samo strah..ali ako nemate drugog načina da ga se rešite uradite Rtg srca i pluća. Ukoliko postoji mogućnost da vas neko pregleda u momentu kada imate osećaj gušenja onda će to verovatno biti sasvim dovoljno. Prethodno sebi obećajte da ako sve bude u redu nećete više ići ni na kakve preglede i verovaćete sebi da ste zdrava osoba...