Postovani doktore moja majka ima 60 god. a u poslednje vrijeme ima velike bolove u grudnom kosu i otezano dise u donjem dijelu stomaka, ledja, desna lopatica i niz kicmu. Primila je juce i danas po jedan koktel splazmeksa i bromazepana i ti bolovi onda nestaju ali cim injekciji prodje dejstvo ponovo se vracu. Na poslednjem pregledu su rekli da su bolovi medjurebarni a interesuje me vase misljenje i sta dalje da se radi jer su bolovi nepodnosljivi. Od tableta pomaze joj brufen i diklofen. Hvala!

    Odgovoreno: 06. 09. 2008.
    • Poštovana, Davati analgetike i ne preduzeti neko ispitivanje kod pacijenta koji ima grudni bol i toliko godina koliko ima Vaša majka je u neku ruku neozbiljno. Vaša majka mora na pregled, na snimanje RTG-om i ultrazvukom, moraju se uraditi laboratorijske analize, mora biti pregledan i trbuh, kićmeni stub i rebra, pa tek onda primeniti analgetik. Bol u telu je uključen alarm. To je najčešće znak da se nešto u telu dešava. I zato ne treba \"samo isključiti alarm a ne zapitati se šta ga uključilo\". S poštovanjem, Doc. dr sc. Milan Rančić