Pre nedelju dana, imao sam jake bolove u grlu. Uvece sam i dobio temperaturu oko 38. Jako tesko skidam temperaturu bez inekcija. Pre nego sto sam otisao kod lekara popio sam tablu pentraksila od 500 mg na 6 sati ali temperatura mi nije spala. Doktor mi je prepisao Pancef od 400 mg da pijem na 12 sati i sirup Brufen da pijem tri puta na dan. Danas je sedmi dan, temperaturu nemam ali su mi ostali bolovi u misicima. Nije klasican bol, vec kad se oslonim na neki misic ili blago pomeram ruke ili noge osecam u misicima peckanja kao ubode igala. Jos uvek sam malaksav. Zanima me da li je to normalna pojava? Imam 29 godina.

    Odgovoreno: 06. 09. 2008.
    • Poštovani, Verovatno ste se već rešili tegoba koje ste naveli u pismu. Ipak, dugujem Vam odgovor: Normalno je da se u fazi rekonvalescencije posle akutne upale grla oseća slabost, malakslost i bolovi u mišićima. To obično prestane za nekoliko dana. Ako se održava i kasnije, ako oteknu zglobovi, i vrati se povišena telesna temperatura, znači da su se razvile komplikacije. Onda treba potražiti lekara da se urade dopunske analize. Ovo stanje se može javiti ako se radi o upali grla bakterijom Strepotoccocus beta haemolyticus. Ukoliko se tegobe nisu smirile i posle 10 dana posle upale grla morate ponovo da posetite lekara. S poštovanjem, Doc. dr sc. Milan Rančić