Postovani dr Milane , u programu sam za ICSI ,punkcija bi trebala da se radi posle 8.septembra.Pocetkom avgusta smo suprug i ja dali briseve i imamo oboje Mycoplasmae i Ureaplasmae (dat nam je antibiogram) i dr iz Jevremove nam je dala da pijemo Eritromicin(na 6h) i Visiren(na 12h) 10 dana.Zavrsili smo sa antibioticima 17.08.i u Neolabu su mi rekli da se tek za 2-3 nedelje posle antibiotika ponavljaju rezultati ali meni je to kasno.Da li mogu ja za 10 dana da dam briseve a da rezultat ne bude lazno +,-. Plasim se da su bekterije mozda jos u organizmu pa nece moci da mi se radi ICSI , recite mi molim Vas da li bi trebalo biti posle ove terapije sve OK.Unapred hvala

    Odgovoreno: 19. 08. 2008.
    • Poštovana, Posle završetka uzimanja antibiotika dovoljno je je sačekati nedelju dan i ponoviti nalaz. Saglasno rezultatu koji bude bio, prilagodićete dalje aktivnosti. Ukoliko se ponovo nađu mikroorganizmi, treba insistirati da se proširi spektar anti biotika na koje će biti urađen antibiogram, kako bi ste ponovili antibiotsku terapiju. U svakom slučaju, potrebna Vam je i dalja konsultacija od strane lekara, nikako nemojte na svoju ruku uzimati lekove. Srdačan pozdrav! Doc. dr sc. Milan Rančić