Molim vas da mi odgovorite na sljedeće pitanje .Rak je otkriven na lijevom plućnom krilu veličine 3 x 4 cm.Na snimku skenerom otkriveno je da je zahvaćeno peto rebro. Preporučena je kemoterapija ,ali još nije izvršen pregled moždanih žlijezda.Što možete reći o toj vrsti raka i kakve su prognoze liječenja.

    Odgovoreno: 19. 08. 2008.
    • Poštovana, U vašem pitanju je nedovoljno podataka kako bih Vam dao validan odgovor. Potrebna su tri osnovna elementa: o kojoj histološkoj vrsti raka se radi, na osnovu ispitivanja koji je stadijum bolesti, i kakvo je kliničko stanje pacijenta. Iz ovih oskudnih podataka jedino Vam mogu odgovoriti da nije povoljna činjenica da tumor zahvatio zid grudnog koša i rebra. To znači da je tumor po svojoj prirodi prilično agresivan i da je bolest značajno odmankla. Očekujem dopunu podataka. Srdačan pozdrav! Doc. dr sc. Milan Rančić