Postovanje , molim Vas za savet sta koristiti za olaksavanje tegoba alergije izazvane ambrozijom ? Postoji li efikasna terapija koja iskljucije lekove ? ( akupresura, akupunktura ) .... ? Hvala !

    Odgovoreno: 19. 08. 2008.
    • Poštovana, Postoji efikasna medikamentozna terapija koja obuhvata antihistaminike, kortikosteroide, bronhodilatatore i antagoniste leukotriena. Nove generacije lekova su sve dostupnije i na našem tržištu, ali je prethodno potrebno ispitati imuni sistem, plućnu funkciju i osnovne hematološke i biohemijske analize krvi i mokraće. Nije primereno da Vam bilo koji od ovih lekova preporučim jer je potrebno kompletno upoznavanje sa pacijentom da bi se odredila adekvatna terapija. Što se tiče alternativnih metoda i njihove efikasnosti morate se posavetovati sa stručnjakom iz te oblasti, jer Vam ne mogu dati valjan odgovor za nešto što ne poznajem dovoljno i za šta nema ubedljivih naučnih dokaza.