imam 16 godina i pusim cigareta vise 1 godina. Sakam da vas pitam dali je moguce da imam rak na grla. moi simptome su bolke u grla od desnoj strani i u ispljuvok ima trage od krv ponekada povise a ponekada manje a ponekada i nema gi . kad ne pusim simptome isceznuvaju ali kad pak pocnem simptome se povtorno pojavljaju. molim vas doktore da mi brze odgovorite. unapred vi se zahvaljujem

    Odgovoreno: 19. 08. 2008.
    • Poštovani, Obzirom na godine starosti, malo je verovatno da se radi o raku grla. S obzirom da se simptomi pojavljuju pri pušenju očigledno je da duvanski dim izaziva promene na sluzokoži disajnih organa. Da li se radi samo o mehaničkoj i fizičkoj iritaciji suznice ili postoje još neke promene treba utvrditi pregledom kod orl doktora. U svakom slučaju treba odmah ostaviti pušenje i uzimati veće količine vitamina C ( 3 x 1 gram). Doopunska terapija biće određena posle lekarskog nalaza. Srdačan pozdrav! Doc. dr sc. Milan Rančić