Bolujem od HOBP,i imam dodatno i bronhiekstazije u donjem delu pluca.Doktorka mi je savetovala da uzmem Bronho Vaksom ,lek koji sam narucila i dobila iz Svajcarske.Dobila sam set od 30 komada koje se piju 10 pa 20 dana pauza i tako jos dva puta.Kakvo je Vase iskustvo sa ovim lekom, i da li moze da pomogne.

    Odgovoreno: 19. 08. 2008.
    • Poštovana, Lek koji Vam preporučen predstavlja imunostimulator, što znači da treba da pripremi vaše imune odbrambene snage za odbranu prvenstveno od bakterija. uzimanjem ovog lek smanjuje se učestalost respiratornih infekcija, smanjuje se poteba za korišćenjem antibiotika, a ukoliko se i jave respiratorne infekcije onda su blažeg toka i kraće traju. Ovaj lek je dosta bezbedan, propratne pojave se javljaju u oko 3-4% slučajeva i uglavnom su od strane organa za varenje, u vidu kožnih promena, a nekad i kao kašalj,gušenje i sviranje u grudima. Ovaj lek nije u širokoj upotrebi u Srbiji jer nije registrovan, te Vam ne mogu govoriti o nekim iskustvima u vezi sa upotrebom kod pacijenata. U svakom slučaju, vredi pokušati, jer kod HOBP jedan od najvećih problema su recidivantne infekcije. Srdačan pozdrav! Doc. dr sc. Milan Rančić