da li \"diprofost\" moze da pomogne kod alergije na ambroziju

    Odgovoreno: 20. 08. 2008.
    • Poštovani, Diprophos (Schering-Plaugh) je lek iz grupe sistemskih kortikosteroida 8hormona kore nadbubrežne žlezde) i koristi se kao sistemska terapija. Ambrozija obično predstavlja inhalacioni alergen i značajna je kod ljudi koji imaju bronhijalnu astmu. Osnova terapije za tu bolest jesu kortikosteroidi, ali oni koji se unose inhalaciono. Ako se ovi lekovi unose preko injekcija, brže dovode do zavisnosti, zasićenja, a javljaju se i teške sporedne pojave ) čir na želucu, hipertenzija, osteoporoza, katarakta, dijabetes). Zbog toga ne treba da koristite taj lek za zbrinjavanje alergije koju navodite, pogotovu što ne dajete podatke da li ta alergija dovodi i do značajnih rewspiratornih tegoba. Srdačan pozdrav! Doc. dr sc. Milan Rančić

Komentari na pitanje: #9275

    • Odavno sam alergican na ambroziju samo sto ispocetka nisam bio toga svestan, kao i moje kolege s posla. Bio sam na svakakvim ispitivanjima-vma, privatne bolnice, drzavne bolnice i niko nije dao odgovarajucu terapiju. Snimim sinuse a doktor kaze: hitno operisati. Sva sreca nisam poslusao. Primao sam nekakav histamin ako se dobro secam, kako koji primim sve gore. Pa aroma terapija, integralna hrana i vise se i ne secam kakve sve gluposti nisam probao. Dok jedan kolega nije dosao i rekao: diprophos. Jedva sam naterao osoblje na hitnoj pomoci da mi daju inekciju, kazu nikad nisu culi da se koristi u te svrhe. I tu je bio kraj mojim mukama. Mnogi su mi zahvalni kojima sam ja rekao za nju. Znaci oko 5 avgusta kad pocnu malo jaci simptomi, pa svakih 15-20 dana a moze i duze, zavisi od vremena. Godisnje sam primao od 2-4 injekcije. Posledice nemam nikakve. Kazu ako se prima non stop onda mogu da se jave posledice u vidu hormonskih poremecaja.