Molim vaz da mi obnjastite sta znaci\\\"mala fibroza na plucama\\\"na donjem delu pluca na ljevoj strani,dali je opasno i sta da radim. Zhvaljujem na odgovor

    Odgovoreno: 20. 08. 2008.
    • Poštovani, Izolovana fibroza na plućima znači posledicu neke ranije bolesti pluća. Takav tip fibroze najčešće ostavlja tuberkuloza, ali i drugi infektivni uzročnici ako dovedu do upale pluća. Sliku fibroze može imitirati i zadebljana plućna maramica. U svakom slučaju: \"mala fibroza na plućima\" obično znači da nema značajnog plućnog oboljenja. Srdačan pozdrav! Doc. dr sc. Milan Rančić