imam ceste napade gusenja i izbacanja iz usta pljuvacku skroz bijelu i kao slajm providni nemem temperaturu krvna slika mi je odlicna pluca su mi slusali doktori ne cuje se nista bez malo sum koji oni kazu cisti pusacki jer pusim i necujese nesto strasno tako kazu i snimo sam pluca koji je nalaz pokazo uredan bez ikakvih promjena dali treba jos nesto da uradim ili su pluca ok i ne treba daljna ispitivanja HVALA

    Odgovoreno: 11. 08. 2008.
    • Poštovani, Pušači izbacuju više bronhijalnog sekreta nego zdravi nepušači, jer su njihove bronhijalne žlezde hipertorfične i stvaraju više sekreta. Predlažem da pored pregleda koje ste uradili proverite i plućnu funkciju, tj. da uradite spirometriju, kako bi se ispitalo da li pušenje uzrokovalo bilo kakvo oštećenje. Obratite se specijalisti za plućne bolesti koji će jednostavnim pregledom utvriditi da li sve u redu. Ako bude sve u redu, moguće je da uskoro neće biti ako NE OSTAVITE PUŠENJE! To bi bila jedna od najpametnijih odluka u Vašem životu! Srdačan pozdrav! Doc. dr sc. Milan Rančić