Vec cetvrti dan osecam jak bol na desnoj strani > gla koji nije ni nalik obicnom grebuckanju koje se cesto javlja obicno na sredini kad je u pitanju "obicna" upala grla.Pre 2 dana posetio sam lekara opte prakse u svom domu zdravlja koji je posle preggleda ustanovio veliko crvenilo i upalu sa slivanjem sekreta i sa elementima alergijske reakcije. Postavio mi je pitanje da li sam imao temperaturu na sta sam ja odgovorio da nisam. Doduse nisam je ni merio ali bih je osetio da sam je imao, kao sto je to bio slucaj juce uvece ( tog dana kad sam bio kod lekara).Tada sam imao 37/2. Kao terapiju sam dobio polusinteticki antibiotik hemomycin-250 koji imam za 5 dana.Obzirom na bol koji imam mislim da je u pitanju upala krajnika (desnog) pa je moje pitanje ako je to stvarno upala krajnika da li je hemomycin prava terapija obzirom da danas drugog dana terapije bol ne popusta. Puno pozdrava i unapred hvala

    Odgovoreno: 06. 06. 2007.
    • Postovani Slobodane, Vase pitanje je nekom greskom upuceno meni koji sam po specijalnosti pulmolog. Vas zdravstveni problem je u domenu otorinolaringologa. Moguce da se kod Vas radi o upali krajnika, ali je sumnjivo sto se javlja samo sa jedne strane. Ozirom na cinjenicu da imate jak bol nije iskljuceno da se mozda radi i o upali loze krajnika (peritonzilarni apsces), te je potreban pregled kod orl specijaliste, uz modifikaciju antibiotske terapije. Srdacan pozdrav!
      Doc. dr sc. Milan Rancic