Postovani doktore Rancic,

    Hvala Vam neizmerno na brzom i iscrpnom odgovoru. Jos samo jedno jedino pitanje:
    juce su mojoj majci zakazali crtanje (tj. obelezavanje mesta koje ce se zraciti) na VMA za 20. jun. Rekli su - ne moze ranije, posto je nastala velika guzva, zbog toga sto im se aparat u medjuvremenu bio pokvario.Pretpostavljam da ce onda sa zracenjem poceti koji dan nakon  20/og. Recite mi, molim Vas, koliko je rizicno toliko dugo cekanje, uzme li se u obzir, da ce tada, 20.juna kada krene sa zracenjem biti tacno dva meseca kako je majka zavrsila sa hemioterapijom? Mogu li ta dva meseca ne dobijanja  nikakve terapije biti presudna, u smislu da se postojece metastaze - ako ih ma - prosire, ili da se stvore nove? Jednostavno, nije bilo moguce da krene ranije, jer je doktor onkolog koji je nadlezan na Bezanijskoj kosi u Beogradu gde je primala hemioterapiju bio na putu, pa se cekao konzilijum, a pre toga su joj pregled abdomena bili zakazali tek za 19. maj. A onda je sledila administracija, itd...
    Jednostavno, nije bilo do nas.

    Puno Vas pozdravljam i sve najbolje,
     i jos jednom, mnogo Vam hvala,

     Ana

    Odgovoreno: 01. 06. 2007.

    • Postovana Ana,

      Svakako da je najbolje da se sa zracenjem krene sto ranije, ali morate se prilagoditi situaciji. U tom periodu  2 meseca koliko je majka bez terapije ne bi trebalo da nastane znacajna progresija tumora.
      Pored onkoloske terapije, Vasoj majci je potrebna nega, pomoc i podrska, koja od Vas sigurno ne nedostaje.
      Srdacan pozdrav!
      Doc. dr sc. Milan Rancic