MOM OCU KOJI IMA 61 GOD. DIJAGNOSTIFIKOVAN JE TUMOR MEDIJASTIMENA PA VAS MOLIM DA MI DATE VIŠE INFORMACIJA O TOJ BOLESTI. UNAPRED HVALA

    Odgovoreno: 01. 08. 2008.
    • Poštovani, Medijastinum je sredogruđe, prostor između dva plućna krila gde su smešteni mnogi organi. U ovom prostoru se nalazi pre svega srce i veliki krvni sudovi, ali i veliki nervi, limfne žlezde, limfni sudovi i dr. Na bilo kom od ovih organa moye nastati tumor. Neki od tih tumora su dobroćudni, a neki zloćudni, ali i jedni i drugi svojim rastom brzo ugrožavaju ostale organe, s obzirom da nema dovoljno prostora. Dijagnostika tipa tumora nije nimalo laka, ali ne i nemoguća, jer danas postoje savremena sredstva i načini da se bolest efikasno dijagnostikuje. Vaš otac je već verovatno podvrgnut procesu ispitivanja, gde treba utvrditi histološki tuip tumora, proširenost i odnos sa ostalim organima, na osnovu čega će biti određena ispravna terapija. S postovanjem, Doc. dr sc. Milan Rančić, pneumoftiziolog