Postovani Doktore Milane, imam samo jedno pitanje za Vas. U grlu, tacnije deo koji se vec spaja sa vratom (ne znam kako se zove (:-), osecam kao neku knedlicu. To traje vec mesec dana.Isla sam na skener (posto sam panicar) i nema nikakvih promena.Lekar opste prakse mi je dao da uradim krvnu sliku koja je u redu.Imam gljivice u usnoj duplji koje lecim.Ali osecam kao da su mi sve zile na vratu otecene(imam okostavanje vratnih prsljenova).Stavila sam dva puta oblogu od komovice i Alpu, i tada to malo popusti. Sta mi Vi savetujete, koji pregled da uradim posto je ovo jako neprijatno, a da budem iskrene po malo me i plasi. Unapred zahvalna Patricija

    Odgovoreno: 28. 05. 2007.

    • Postovana gospodjo Patricija, Tegobe koje imate mogu biti uzrokovane gljivicnim oboljenjem usne duplje i gornjih disajnih organa, ali ono sto ne navodite su razlozi zbog kojih je nastala kolonizacija gljivicama. Potreban je kompletan ORL pregled i pregled pulmologa, a ako bude potrebno i pregledavanje pocetnog dela disajnih puteva ispod glasnih zica. Pregled pulmologa mozete obaviti u Zavodu za plucne bolesti i tuberkulozu u Nisu ili u Klinici za plucne bolesti i tuberkulozu u Knez Selu. Srdacan pozdrav! Doc. dr sc. Milan Rancic