Moje postovanje doc.dr.Rancic vec 10god. imam problesa sa bronhitisom stalno pistanje u usima,bolovi u sinusima,u uhu ceste glavobolje ponekad gubim ravnotezu nemam preciznost u hodanju.Nesmem nista hladno da popijem napominjem da sam pre 20god. operisala pluvacnu zljezdu ranula s. Dosada pila raznih vrsta lekova primala inekcije ali puckanje u usima se nastavlja i sekret iz nosa.U nadi da cetemi pomoci zahva- ljujem na ukazanom strpljenju. Ljubinka iz Jordana! Zahvalni smo Vam za ovad predivan sajt sto ima za svakog pacijenta po nesto sto ste nam omogucili da se bolje informi semo o svom zdravlju.Jer ovde doktori vrlo malo paznje daju pacijentu da nesto pita brzo se radi samo zarada. Veliki pozdrav za Vas i celu ekipu specijalna ordinacija! Srpkinja iz Beograda. p.s. nema nista bez nasih lekara mnogo sam srecna kada cujem da su nasi lekari u svetu na dobrom glasu nama u tudjini mnogo znaci.

    Odgovoreno: 02. 08. 2008.
    • Poštovana, Simptomi koje ste naveli u Vašem pismu ukazuju da verovatno imate hroničnu uaplu sinusa i gornjih disajnih puteva, koja je već dala posledice i na donje disajne puteve. Niste naveli da li Vaše tegobe imaju seozonski karakter i da li ih na bilo koji način povezujete sa alergijom. pokušajte prvo da se izborite sa upalom sinusa. Potebno je da uradite bakteriološki pregled nosa i ždrela, pa ukoliko postoji neki mikroorganizam da uzimate antibiotik. U kraktotrajnim intervalima 3-5 dana ukapavajte u nos kapi za dekongestiju (ephedrin),a najmanje tri meseca koristite spray za nos Flixonase (flutikazon). Uzimajte dosta tečnosti, najmanje 2 litra preko onoga što unesete tokom ishrane preko dana i inhalirajte 2 puta dnevno čaj od belog sleza. Grlo ispirijate čajem od žalfije. i budite vrlo uporni, jer uaple sinusa su vrlo tvrdokorne i teške za lečenje. Ukoliko imate i bronhitis treba utvrditi da li je došlo do oštećenja plućne funkcije. Ako jeste onda su Vam potrebni inhalacioni bronhodilatatori, kortikosteroidi i možda i lekovi iz drugih grupa. To Vam ne mogu unapred reći jer potrebno prvo obaviti pregled i testove koje sam Vam pomenuo. Zahtevajte od svog lekara da Vas uputi pulmologu, koji će obaviti potrebne preglede pre nego Vam propiše terapiju. Srdačan pozdrav! S poštovanjem, Doc. dr sc. Milan Rančić pneumoftiziolog