Postovani doktore, obracam Vam se s molbom, naime ja imam ponekad problema sa disanjem, odnosno zaboli me kod srca ispod leve sise, neki bol koji me probada i nakon podrigivanja vazduha me popusti. Ne hvata me cesto, ali nekad nemogu dobiti vazduha i to potraje par minuta a nekad i mnogo duze, onda rukama radim neke vezbe gore-dole, unazad i nekako se povrati disanje. U ranijim godinama sam pitala doktora i dobila sam odgovor da to nije opasno, ali ono mene mnogo zaboli.Imam 66 godina, ne trosim nikakve lekove.Volela bih kad bih znala gde i kome da se obratim na pregled.Nadam se da cu dobiti odgovor, unapred zahjvalna,spostovanjem B.Ljubica!

    Odgovoreno: 22. 05. 2007.

    • Dr Milan Rancic, pneumoftiziolog
      Odgovor: Postovana B. Ljubice, Vas problem je moguce sasvim bezazlen i verovatno ima veze sa polozajem dijafragme u odredjenim situacijama. Ipak, da bi ste bili sasvim sigurni javite se Klinici za plucne bolesti Knez Selo, prijemnoj ambulanti svakog radnog dana od 8 do 13 h kako bi bili uradjeni neophodni pregledi. Izvinjavam se za zakasneli odgovor sto je uslovljeno tehnickim problemima sa mojim internet operaterom!