Imam utisak da mi je suženo grlo i svremena na vreme se gusim,kada se to desi normalno disem ali ne mogu da progutam pljuvačku i izgubim skroz glas.Cim popijem nesto tecno stanje se poboljsa.Redovan sam pušač.Ako bi ste bili ljubazni bar da nagovestite sta bi to moglo biti.Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 21. 07. 2008.
    • Poštovani, Iz Vašeg pitanja nije dovoljno jasno da li se za vreme tih "napada" Vi gušite, dakle, teško dišete ili ne. Izgleda, kako ste naveli, da tada više dominiraju smetnje gutanja. Moguće da suvoća sluznice grla izavana pušenjem priuzrokuje ove tegobe. Ako se pak, javlja gušenje i sviranje u grlu i grudima, morate da se podvrgnete pregledu pulmologa i mora se proveriti plućn funkcija. Pokušajte da smanjite ili prestanetet sa pušenjem, ispirajte grlo blagim čajem od žalfije, uzmite nekoliko dana tablete za otapanje u ustima Isla-mint, pa ako se stanje ponavlja, javite se lekaru. Jedino pregledom onda može da se utvrdi koja je priroda problema. S poštovanjem, Doc. dr sc. Milan Rančić