Postovani doktore, u zadnjih 7 dana imam osjecaj da imam nesto u grlu, kao komadic jabuke, odnocno u ovoj "rupi" gdje se spajaju vrat i grudni kos, povremeno mi se podriguje, ali onako vise iz zdrijela te nakon toga na par sekundi nemam taj osjecaj, pored toga ne kasljem niti imam promuklost. Osjecaj je izrazen iskljucivo pri gutanju pljuvacke, primijetio sam kao da imam povecan limfni cvor na lijevoj strani vrata-jedva da se moze napipati i nije bolan. Unaprijed zahvaljujem.

    Odgovoreno: 02. 07. 2008.
    • Poštovani,
      Predlažem da se javite lekaru specijalisti za interne bolesti, koji će pregledom proveriti Vaše sumnje.
      Ja bez pregleda teško mogu reći o čemu se radi, ali pretpostavljam da su tegobe iz jednjaka i da su uzrokovane takozvanim gastroezofagealnim refluksom. U tom stanju sadržaj želuca se vraća u jednjak i može uzrokovati tegobe koje navodite. Takođe, dolazi u obzir i upla gornjih delova respiratornog trakta.
      Srdačan pozdrav!

Komentari na pitanje: #7224

    • Iste takve probleme imam vec 3 dana. Jos nisam bio do doktora, jer nemam vremena. Da li ovi simptomi mogu biti vezani za stitnu zlezdu?