..pozz-moje dete ima 13 god samo je nocu u zadnje vreme hvata kijavica-potrosi na desetine maramica..molom za vas predlog prevenciju u veti togaili neki bilnji lek..Hvala

    Odgovoreno: 22. 07. 2008.
    • Poštovani, Najverovatnije se radi o alergijskoj kijavici koja je prouzrokovana alergenima koji se nalaze u postelji deteta, tj. u sobi gde spava. Potrebno je da se javite imunologu, alergologu ili pulmologu, koji će nakon detaljnog pregleda i ispitivanja predložiti šta će dete uzimati. Prirodnih biljnih preparata ima mnogo, ali oni nisu efikasni, kao moderni i aktuelni lekovi. najvažnije je prvo utvrditi o ćemu se zapravo radi. terapeutskih sredstava ima mnogo, a poslednjih godina se pojavljuju i sasvim novi lekovi i pristupi lečenju. S poštovanjem, Doc. dr sc. Milan Rančić pnezmoftiziolog